Kritéria pro schválení přihlášky studenta ČVUT FD pro výjezd na zahraniční vysokou školu a kritéria výběrového řízení na ČVUT FD
Internetová aplikace pro uznávání předmětů v rámci studia na zahraniční vysoké škole (její použití je dle aktuálně platné "Směrnice děkana pro realizaci bakalářských a magisterských studijních programů na ČVUT v Praze Fakultě dopravní" jediným uznávaným postupem na ČVUT FD)
Podrobné informace o programu ERASMUS+ jsou umístěny na univerzitních stránkách Studuj ve světě s ČVUT .
Odpovědnou osobou na ČVUT Fakultě dopravní je koordinátor ERASMUS+:
Webová aplikace pro přihlášení a spravování přihlášek a dokumentace programu ERASMUS+ je dostupná po přihlášení na adrese https://mobility.cvut.cz
Správa studijních předmětů pro program ERASMUS+ je dostupná na adrese https://zahranicnipredmety.fd.cvut.cz
Odbor zahraničních vztahů otevře 2. kolo výběrového řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ v akademickém roce 2021/2022. Přihlášky budou otevřeny od 1. 2. 2021 do 28. 2. 2021 v databázi programu https://mobility.cvut.cz v sekci Přihlášky.
Jazykové testy pořádané rektorátem z anglického a německého jazyka budou probíhat ve stanovených termínech v únoru 2021. Na tyto testy je nutné se přihlásit již při podání přihlášky do programu ERASMUS+!
Informační přednáška ke stažení:
Výběrová řízení:
Odbor zahraničních vztahů otevře 1. kolo výběrového řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ v akademickém roce 2020/2021. Přihlášky budou otevřeny od 7. 11. 2019 do 6. 12. 2019 v databázi programu https://mobility.cvut.cz v sekci Přihlášky.
Jazykové testy pořádané rektorátem z anglického a německého jazyka budou probíhat ve stanovených termínech v lednu 2020. Na tyto testy je nutné se přihlásit již při podání přihlášky do programu ERASMUS+!
Informační přednášky ke stažení:
Výběrová řízení:
Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí řadu stipendií pro různé skupiny (pro studenty od 2. ročníku, studenty MSP, doktorandy, vědce až po VŠ učitele). Ve výše uvedené tabulce naleznete odkaz na stránky DAAD, kde je podrobný popis každé stipendijní nabídky. Rovněž tam naleznete popis, jak podat přihlášku.
Online-portál DAAD je již otevřený pro přijímání Vašich žádostí.
U většiny studijních a výzkumných pobytů (delších a kratších) se žádosti podávají do 15. 11. 2019.
Žádosti o stipendia na letní kurzy němčiny se podávají do 1. 12.
Tištěnou verzi žádosti posílejte, prosím, do sídla Akademické informační agentury (AIA), Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1.
Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) nabízí roční studijní pobyty pro studenty DSP a MSP. Žádosti o stipendium se přijímají nejpozději do 1. 12. 2019.
Stipendijní podmínky, informace o potřebných dokladech a doručující adresy naleznete ve výše uvedené tabulce.
Vláda Švýcarské konfederace nabízí České republice pro akademický rok 2020/2021 dvě stipendijní místa pro studenty DSP a postdoktorandy/vědce.
Vláda Švýcarské konfederace nabízí stipendia pro studenty konzervatoří a VŠ uměleckých směrů. V této kategorii nemá Česká republika daný počet stipendijních míst.
Zájemci, kteří splňují formální podmínky pro přidělení stipendia, obdrží na základě své žádosti od Akademické informační agentury (AIA) elektronickou cestou podklady pro podání žádosti v anglickém jazyce.
Studenti MSP, DSP a akademičtí pracovníci se mohou ucházet o semestrální stipendium (1-5 m) do 31. 10. 2019.
VŠ učitelé se mohou ucházet o 1-měsíční stipendijní výzkumný pobyt do 30. 11. 2019.
Zpracovává a šíří informace o různých možnostech studia v zahraničí
evropský program, který podporuje a umožňuje zahraniční pracovní stáže studentů a absolventů v 25 zemích EU, Norsku, Lichtenštejnsku, Islandu, Bulharsku, Turecku a Rumunsku
Skupina Osmi (Go8) australských univerzit zabývajících se intenzivním, výzkumem nabízí množství šestiměsíčních stipendií na australských univerzitách pro začínající výzkumné pracovníky.
získání finanční podpory pro studijní, výzkumné a výukové pobyty v USA v rámci stipendijních a grantových programů
Dobrovolnická organizace GFPS nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti studentům všech studijních oborů semestrální stipendium na vybranou německou vysokou školu. Cílem stipendia je podpořit především první výjezdy studentů, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu.